ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

555 رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: در سال تحصیلی گذشته با استفاده از درآمد‌های اختصاصی صندوق رفاه، ارائه تسهیلات به دانشجویان ۵۳ درصد افزایش یافته است.

 

علی اکبر محمدی رئیس صندوق رفاه دانشجویان در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه ارائه برخی تسهیلات به دانشجویان در سال گذشته از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، ۱۵۰ درصد رشد داشته است، گفت: تسهیلات ازدواج ۱۵۰ درصد، وام تجهیزات ۳۳ درصد و وام ودیعه مسکن از ۱۷ تا ۲۵ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۰ حدود ۳۸۷ میلیارد تومان و در سال گذشته حدود ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان ارائه کرد. بازپرداخت این تسهیلات هم پس از فارغ التحصیلی دانشجویان در مدت ۴۸ ماه، انجام می‌شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به برنامه‌های صندوق رفاه دانشجویان برای تحقق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، گفت: تسهیلات ازدواج دانشجویی از ۱۰ به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافته است.

محمدی تصریح کرد: در احداث خوابگاه‌های دانشجویی در سطح کشور از منابع مختلفی استفاده کرده ایم. دانشگاه‌های علوم پزشکی برای ساخت خوابگاه، از بانک‌ها تسهیلات دریافت می‌کنند که سود و کارمزد این تسهیلات توسط صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می‌شود.

وی از توسعه خوابگاه‌های دانشجویی به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی صندوق رفاه یاد کرد و گفت: در حال حاضر ۲۷۴ هزار دانشجو در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در حال تحصیل هستند که ۲۳۲ هزار نفر از آن‌ها مجرد هستند و البته همه آن‌ها متقاضی استفاده از خوابگاه نیستند. همچنین ۸۵ هزار نفر نیز در خوابگاه‌های متاهلی، استقرار دارند.

به گفته رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، ۴۲ هزار دانشجوی متاهل در ۳۰ خوابگاه و ۹۷۶ باب خوابگاه متاهلی، مستقر هستند و مابقی نیاز به خوابگاه‌های متاهلی، از طریق پرداخت ودیعه مسکن تامین می‌شود همچنین برخی دانشگاه‌ها در کلانشهر‌ها نیز علاوه بر تسهلات صندوق، به عنوان کمک هزینه ودیعه مسکن ارائه می‌کنند.

محمدی از افتتاح ۲۹ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در دولت مردمی خبر داد و افزود: با افتتاح این خوابگاه ها، ۵ هزار و ۲۴ تخت به خوابگاه‌های مجردی و ظرفیت اسکان ۲۳۷ زوج در خوابگاه‌های متاهلی در زیربنای ۸۱ هزار و ۷۹۷ متر مربع به ظرفیت کشور اضافه شده است.

وی خاطرنشان کرد: دو ماه پیش خوابگاه ریحانه ۲ در همدان با ظرفیت ۶۰۰ نفر افتتاح شد که یکی از بهترین خوابگاه‌های کشور است. همچنین با مشارکت بنیاد ۱۵ خرداد، در قائن و تربت حیدریه دو خوابگاه جدید و مجهز راه اندازی شده است.

 

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان (امیر)

    سلام تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت علوم کی هست؟ وزارت بهداشت برای تخصص دندانپزشکی گفته کسانی که علمی مجاز نبوده اند می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند .(اونوقت ما مجاز شده ایم دعوت به مصاحبه شدیم ومصاحبه هم شرکت کردیم تقاضای تکمیل ظرفیت میکنیم میگن امکان پذیر نیست) لطفا برید سایت سنجش پزشکی قسمت دستیاری دندانپزشکی ببینید کسانی که علمی نیاورده اند رو مجاز به انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کرده اند

  • سلام
    این سایت فقط آزمونهای ارشد ودکترای تخصصی وزارت بهداشتو پشتیبانی میکنه

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید