ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

64193 وزیر علوم گفت: احکامی در برنامه هفتم توسعه آمده است که می توان به حذف رشته‌های تکراری بین وزارت علوم و بهداشت اشاره کرد.

 

به گزارشخبرنگار مهر، محمد علی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به احکام برنامه هفتم توسعه درباره آموزش عالی گفت: در یک حکم مقرر شده است تا وزارت علوم و وزارت بهداشت، تحقیقات خود را به سمتی سوق بدهند که نیاز محور ومسألهمحور باشد و تبصره‌ای در آن حکم آمده‌است که وزارت علوم و وزارت بهداشت مکلف شده‌اندآئین‌نامهاجرایی پژوهانه جامع را تدوین و به تصویب دولت برسانند.

وی ادامه داد:درحکمدیگری مصوب شده‌است که سازمان برنامه و بودجه معادل ۱۵ درصد کل اعتبار یک دانشگاه را برای امور پژوهشی و معادل ۵ درصد کل اعتبار دانشگاه را برای امور فرهنگی اختصاص دهد، ان‌شاءالله با اجرایی شدن این احکام اتفاقات خوبی در زمینه تحقیقاتی علمی و فرهنگی در کشور خواهد افتاد.

وزیر علوم افزود: ضمن این‌که احکام دیگری هم در برنامه هفتم توسعه آمده است که می‌توان به سامان‌دهی آموزش عالی، حذف رشته‌های تکراری بین وزارت و وزارت بهداشت،آئین‌نامهارتقا اساتید، شیوه ترفیع اشاره کرد، آیین‌نامه‌هایی که برای افزایش بهره‌وری در آموزش عالی لازم است در برنامه توسعه آمده و ان‌شاءالله با اجرایی شدن آنها ما آثار خوب آن را خواهیم دید.

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید