ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

869277 چه عواملی شانس فرد را در دریافت بورسیه تحصیلی افزایش می دهند؟

 

فرآیند اخذ بورسیه تحصیلی کاملاً رقابتی می باشد بطوریکه فقط تعداد محدودی از افراد که برای بورسیه اقدام می کنند قادر به اخذ آن می باشند. بنابراین برخورداری از رزومه تحصیلی قوی و مقالات ISI تاثیر بسیاری برای دریافت بورسیه خواهد داشت.

واقعیت این است که افرادی که قصد دارند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد ادامه دهند، نیازی چندانی به مقاله نداشته و یک رزومه خوب که مهمترین فاکتورهای آن معدل بالا و زبان قابل قبول هستند، اغلب کافی می باشد.

 اما اگر قصد دارید در مقطع دکتری یا پست دکتری و از طریق بورسیه، تحصیل کنید، علاوه بر معدل، زبان، اعتبار دانشگاه، مواردی مانند توصیه نامه خوب و انگیزه نامه باکیفیت، وجود مقاله نیز نکته ای بسیار تاثیر گذار به حساب می رود؛ به عبارت دیگر نه اینکه شانس افراد فاقد مقاله صفر باشد، اما به طور قابل ملاحظه ای کمتر از افرادی است که در رزومه خود دارای مقاله هستند.

 به یاد داشته باشید که صرف داشتن مقاله، امتیاز چندانی نبوده، بلکه مقاله بایستی در مجله ای معتبر به چاپ رسیده باشد تا موثر واقع شود. کیفیت مقاله بسیار مهمتر از تعداد آن است!

 یکی  از فاکتورهای تاثیر گذار در دریافت بورسیه تحصیلی، تعامل با اساتید در دانشگاه مورد نظر است. اساتید دانشگاه ها بر اساس بودجه های محدودی که سالانه به آنها اختصاص می یابد دانشجویان ممتاز را انتخاب می نمایند. بنابراین اگر تمایل دارید تا در زمینه خاص با استاد راهنما تعامل داشته باشید و بورسیه دریافت کنید حتماً یک پروپوزال تحقیقاتی مطلوب را باید برای اساتید ارسال نمایید.

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید