ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه سقف سن ماندن اساتید در دانشگاه تا ۸۰ سالگی است، تاکید کرد که این موضوع مشروط بر این است که این اساتید در لیست اساتید پر استناد باقی بمانند.

محمدعلی زلفی گل از تدوین احکام اعطای پژوهانه جامع در برنامه هفتم توسعه خبر داد و گفت: علاوه بر این بر اساس بازنگری آیین‌نامه بازنشستگی اساتید، شروطی برای افزایش سن بازنشستگی اعضای هیأت علمی تعریف شده است.

وی در پنجاه و نهمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با بیان اینکه در ۲.۵ سال گذشته اتفاقات خوبی در وزارت علوم رخ داده است، گفت: علیرغم همه محدودیت‌ها در تامین تجهیزات آزمایشگاهی، برخی دانشگاه‌ها در پرداخت پژوهانه و گرنت پیشرو بودند و برخی از دانشگاها که بعضا بزرگ هستند و باید پرچمدار حمایت از پژوهش و فناوری باشند، در حد نام و جایگاهشان از این حوزه حمایت نمی‌کنند.

 
وی با بیان اینکه این امر به خود ما بر می‌گردد که چگونه مدیریت کنیم تا نوع حمایت‌ها به مسیر حمایت از پژوهش، فناوری و فرهنگ باز گردد، ادامه داد: معمولا رؤسای دانشگاه‌ها علاقه به ساخت ساختمان دارند؛ از این رو اعتبارات پژوهش و فناوری را در این حوزه هزینه می‌کنند که این امر از طریق هیات‌های امنا پیگیری می‌شود تا شاهد تکرار این رفتار نباشیم.

زلفی‌گل با تاکید بر اینکه ما از ظرفیت برنامه هفتم توسعه بهره‌برداری‌های خوبی داشتیم، در این زمینه توضیح داد: در این برنامه احکامی را مصوب کردیم و این احکام نیز از شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی عبور کرده است. این احکام به آموزش عالی و در ریل‌گذاری مناسب و حمایت در خور از پژوهش و فناوری مؤثر خواهد بود.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید