ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

دوره دکتری مشاوره توانبخشی رشته ای است که به کاربرد شیوه های مشاوره برای پیشگیری و بهبود بخشیدن به تعاملات اجتماعی، ارتقاء کیفیت زندگی روانشناختی، استقلال شخصی و اجتماعی و توانمندسازی روانی برای تمامی افراد ناتوان خانواده های آنان می پردازد.
رسالت دوره دکتری در رشته مشاوره توانبخشی، تربیت متخصصین در زمینه مشاوره توانبخشی و دستیابی به راهکارهای جدید در زمینه مشاوره توانبخشی است.
با توجه به اینکه تعداد افراد مبتلا به ناتوانیهای مختلف به دلیل ارتقاء سطح بهداشت و کاهش مرگ و میر، وقوع حوادث، بلایا و جنگها، افزایش آمار طلاق، گرایش به مواد مخدر و افزایش آمار جرم و بزهکاری رو به افزایش است، علیرغم محدودیت منایع مورد نیاز و کمبود نیروی انسانی متخصص، استفاده از پیشرفتها و دستاوردهای علمی و آگاه بودن از آخرین شیوه های پیشگیری، درمان و بازتوانی در دنیا یک نیاز اساسی و مهم است، آموزش ها هرچه تخصصی تر و پیشرفته تر باشد، می توان نگرشی امیدوارانه تر به امر پیشگیری، بازتوانی و مشاوره روانی افراد دارای نیازهای اجتماعی، جهت نیل به زندگی مستقل داشت. از آنجا که هدف و رسالت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تربیت اندیشمندان و پژوهشگران در زمینه های توانبخشی، رفاه، مشاوره، روان شناسی، علوم اجتماعی و ... به منظور ارتقاء سطح دانش، نگرش و رفتار افراد جامعه نسبت به ناتوانی های مختلف است، ایجاد رشته مشاوره توانبخشی در سطح دکتری از گام های اساسی و مهمی است که در این زمینه بر می دارد.
دانش آموختگان این رشته دارای نقشهای آموزشی، پژوهشی و ارائه خدمات مشاوره ای خواهند بود.

 

مطالب مرتبط:

کلاس کنکور دکتری مشاوره توانبخشی

جزوات نفرات برتردکتری مشاوره توانبخشی

ظرفیت پذیرش دکتری مشاوره توانبخشی

مدارک مورد پذیرش دکتری مشاوره توانبخشی

مواد امتحانی و ضرایب مربوطه مشاوره توانبخشی

آزمون های کشوری دکتری مشاوره توانبخشی

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید