ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

5kjj معاون پرستاری وزارت بهداشت، مهاجرت را پدیده‌ای دانست که صرفاً مختص به حرفه پرستاری نیست بلکه سایر حرف نیز با این پدیده مواجه هستند.

 

عباس عبادی در نشست مطالبه گری به مناسبت روز دانشجو در جهت تبیین مسائل روز پرستاری، مشکلات و چالش‌های مطالبات این حرفه در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار کرد: روح دانشجو، توام با مطالبه گریست؛ انسان آزاده باید در تمام عمرش مطالبه‌گر باشد، همان‌طور که ظالم بخاطر ظلم و ستمگری در درگاه خداوند قابل نکوهش است مظلوم نیز اگر به دنبال حقش نباشد مورد سرزنش قرار خواهد گرفت؛ این روحیه مطالبه‌گری از صدر اسلام و رسالت و نبوت پیامبر (ص) نیز کاملاً مشهود بوده است.

وی با اشاره به جایگاه و نقش ارزشمند پرستاران در جامعه افزود: دفاع از حقوق مردم، وظیفه هر انسان آزاده‌ای است و نقش پرستار نیز در این زمینه به عنوان وکیل مدافع سلامت مردم است که برای داشتن این خصیصه باید شهامت و جسارت اخلاقی داشت و این از ویژگی‌های یک پرستار متعهد است.

معاون وزیر بهداشت افزود: اگر چه پرستاری با مشقت و سختی‌های حرفه‌ای آمیخته شده است، اما فراموش نکنیم که ما به مردم جامعه خود بدهکاریم و نباید کاستی‌های موجود را به پای مردم بگذاریم بلکه باید با جان و دل در راه خدمت‌رسانی به مردم از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

عبادی به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت فعالیت سیاسی دانشجویان و شرکت فعال و مثبت آنان اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین و اصلی‌ترین رسالت دانشجویان در کنار آموختن علم، مطالبه‌گری و نقش آفرینی، دانش سیاسی و آگاهی نسبت به مسائل روز دنیاست، دانشجو باید در قبال سرنوشت خود، جامعه و مسائل سیاسی حساس باشد، یک دانشجوی متعهد نباید تنها در محور مسائل فردی و شخصی خود متمرکز باشد و از رویداد‌های جامعه و جهان غافل شود.

در ادامه هر یک از دانشجویان دغدغه‌ها، مشکلات و چالش‌های حرفه‌ای خود را بیان کردند و دکتر عبادی نیز به سؤالات و ابهامات آنان پاسخ گفت.

عبادی در پاسخ به سؤالی مبنی بر مشکلات و چالش‌های قانون تعرفه‌گذاری پرستاری و رضایتمندی، نحوه توزیع و موضوع عدالت در اجرایی شدن آن، گفت: این قانون پس از ۱۵ سال مسکوت ماندن و در دوره طرح تحول سلامت که زمان طلایی اجرای این طرح بود و اتفاقاً برخی افراد که امروز منتقد اجرای این طرح هستند در آن دوران مسوولیت داشتند، می‌توانست اجرایی شود، اما نشد.

وی افزود: سال ۱۴۰۰ که رهبر معظم انقلاب در دیدار با جامعه پرستاری بر اجرای این قانون تأکید کردند، وزیر بهداشت این موضوع را حجت دانست و بر اجرای آن اهتمام ورزید. پس از آن دیدار جلسات متعددی برای اجرای این قانون و دستورالعمل‌های اجرایی آن با حضور نهاد‌ها و صاحب‌نظران پرستاری و از جمله سازمان نظام پرستاری که از صفر تا صد در نگارش دستورالعمل بازتوزیع نقش داشتند، برگزار شد.

عبادی افزود: نقص‌ها و مشکلات بازتوزیع اجرای قانون تعرفه‌گذاری را قبول داریم و با بازخورد‌هایی که از دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی پس از مراحل اول و دوم پرداخت‌ها گرفتیم، برای رفع نواقص در تلاش هستیم؛ بنابراین اصلاح نسخه دوم نسبت به نسخه اول دستورالعمل بازتوزیع و اصلاح و بهبود نسخه سوم نسبت به نسخه دوم دستورالعمل بازتوزیع موید این موضوع است البته باید بپذیریم که در ابتدای راه هستیم و حتماً در آینده قانون تعرفه‌گذاری به تکامل خواهد رسید.

وی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص برنامه هفتم توسعه و احیای بهیاری دوساله، گفت: ما به عنوان ذیفعان این حرفه و نقش شما به عنوان دانشجو حداقل کاری که باید انجام دهیم این است که این برنامه را دست کم در بند‌های مرتبط با حوزه پرستاری دقیق خوانده باشیم؛ بنابراین اگر برنامه را مطالعه کرده باشیم در می‌یابیم آنچه در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی تحت عنوان احیای بهیاری دوساله ازآن در برنامه هفتم یاد می‌شود، درست نیست و برخی کم لطفی‌ها دستاورد‌های پرستاری در برنامه هفتم توسعه از جمله پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منزل که باعث ارائه خدمات پرستاری با کیفیت و جامع به مردم می‌شود و قانون جامع پرستاری را نادیده می‌گیرند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص جذب نیرو‌های طرحی دوران کرونا، گفت: در این خصوص آمار‌های متعددی عمداً یا سهوا در رسانه‌ها توسط برخی افراد مطرح شد، ابتدا از ۱۷ هزار نفر و سپس از ۱۲ هزار نفر و امروز از ۶ هزار نفر سخن می‌گویند که البته این آمار هم صرفاً مربوط به گروه پرستاری نیست. از طرفی در دولت سیزدهم بسیاری از نیرو‌های طرحی از طریق قانون ایثارگری جذب شدند و تعدادی هم صرفاً تمایل به اشتغال در شهر محل زندگی خود را دارند که امکان جذب، میسر نیست.

 

 

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید