ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی و واحد تبریز از راه اندازی دانشکده هوش مصنوعی در سال جدید خبر داد.

آرش رنجبران در مراسم روز معلم گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز اولین واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد است که در سال ۱۳۶۱ تاسیس شد و درخت تنومند دانشگاه آزاد اسلامی، مولود انقلاب است که ریشه خود را از شهر اولین‌ها تبریز پرافتخار گرفته است. 

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با ۳۳ واحد و مرکز بیش از ۱۴۵۰ هیئت علمی دارد و بیش از ۶۳ هزار نفر دانشجو دارد و حدود ۱۹۰۰ نفر کارمند یکی از بزرگترین مرکز علمی و پژوهشی استان است. 

رنجبران گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و علوم پزشکی مستقل با حدود ۶۰۰ هیئت علمی ۳۰ هزار دانشجو و حدود ۱۰۰۰ نفر کارمند به عنوان یکی از دانشگاه‌های پیشرو و تاثیرگذار در حوزه علم و فناوری محسوب می‌شود. دانشگاه آزاد اسلامی بدون بهره‌گیری از بودجه دولتی و بدون اینکه بار هزینه‌ای برای اداره کشور داشته باشد با افتخار بخش بزرگی از آموزش پژوهش و فرهنگ را بر عهده دارد و در حال حاضر حدود ۴۰ درصد از سهم آموزش عالی در استان به این دانشگاه اختصاص دارد. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز افزود: بر این باوریم که بزرگترین ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک شبکه توانمند علمی و فناورانه بسترهای نوین توسعه نوآوری، ظرفیت حل مسئله است. ظرفیتی که بایستی در جهت حل مسائل و مشکلات کشور به کار گرفته شود. 

وی اذعان کرد: امروز سامانه پایش آزاد با تعریف نظام موضوعات کشور در حوزه‌های مختلف و استخراج مسائل این حوزه‌ها و پایان‌نامه‌ها و تحقیقات تحصیلات تکمیلی را به صورت نظام مند بدین مسیر سوق دهد و حدود ۳۰ درصد پایان‌نامه‌های ما به سمت حل مسائل کشور هدایت می‌شود و این افتخار بزرگیست که دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت دنبال می‌کند و این آمار هر روز رو به افزایش است. 

رنجبران گفت: در راستای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تحقق ظرفیت حل مسئله و نگاه ماموریت گرایانه دانشگاه، این مرکز آموزشی اقدام به ایجاد دانشکده‌های موضوعی کرده است.

وی افزود: در حوزه‌های مختلف دانشکده مهندسی ساخت و فناوری‌های صنعتی اسفند ماه ۱۴۰۲ در واحد تبریز به عنوان اولین دانشکده مهندسی ساخت و فناوری‌های صنعتی کشور راه اندازی شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.  

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد واحد تبریز، وی از اخذ مجوز دانشکده‌های هنر و رسانه ، فرهنگ و تمدن و تعلیم و تربیت اسلامی خبر داد.

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید