ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

257943یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق به ساخت یک اپلیکیشن جامع خدمات پزشکی شد که امکان ارتباط غیرحضوری با پزشکان، پیراپزشکان، روانشناسان، مشاوران سلامت، دامپزشکان و ... را فراهم می‌کند.

 

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنااز معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، اپلیکیشن پزشکت به عنوان اپلیکیشن جامع خدمات پزشکی، از سال ۱۳۹۷ به صورت رسمی آغاز به کار کرد و از آبان ۱۳۹۸ به بازار عرضه شد. هدف از راه اندازی این اپلیکیشن، افزایش دسترسی به خدمات سلامت آسان، ارزان و در دسترس برای تمام نقاط کشور و حتی هم وطنان خارج از کشور بوده و هست تا ضمن پیشگیری از وقوع بیماری به درمان بیماری ها مبادرت شود.

سپیده میرکریمی مدیرعامل اپلیکیشن پزشکت در خصوص کاربست این اپلکیشن گفت: مشکل کنونی بیشتر ایرانیان داخل کشور نبود امکان دسترسی به پزشک در کمترین زمان ممکن (به ویژه در نواحی دورافتاده روستایی) و ناآگاهی در زمینه سلامت است که خود زمینه ساز انواع بیماری ها بوده و هزینه های زیادی را به فرد، خانواده و دولت تحمیل می‌کند.

وی ادامه داد: راه حل این مشکل تسهیل دریافت ارتباط با پزشکان، پیراپزشکان، مشاورین سلامت، دامپزشکان و ... در هر زمان و مکان و ارتقا دانش جامعه در رابطه با سلامت است و این دغدغه ای بود که ما را به راه‌اندازی این اپلیکیشن واداشت. براین اساس، فعالیت ما در پزشکت، در راستای مسئولیت اجتماعی‌مان در سال ۱۳۹۸ رقم خورد و در این سال، به عنوان یک شرکت خلاق ثبت و در سال ۱۳۹۹ دانش‌بنیان شدیم و در حال حاضر بیش از پنج هزار و ۲۰۰ پزشک و روانشناس در تمام زمینه‌های سلامت داریم که به صورت صوتی، تصویری، تلفنی و متنی در حال ارائه مشاوره آنلاین هستند.

این فناور تصریح کرد: ارسال پزشک و پرستار به منزل، آزمایش در محل، پرسش و پاسخ رایگان و ایجاد شبکه اجتماعی داخلی که مختص بارگذاری پست توسط پزشکان و مشاوران معتمد و مورد تایید است از دیگر خدمات این اپلیکیشن بوده که بر روی تمام نسخه‌های گوشی‌های هوشمند قابل دسترسی است.

میرکریمی با بیان اینکه هدف اصلی پزشکت از ابتدا تاکنون، آسان کردن مراحل درمان و ایجاد فرصت های برابر و عادلانه است، گفت: این اپلیکیشن دارای یک میلیون و ۹۰۰ هزار کاربر، پنج هزار و ۲۰۰ پزشک و مشاور، ۳۰۰ پزشک و مشاور آنلاین روزانه، هزار و ۱۰۰ کاربرآنلاین روزانه، ۳۰۸ هزار جلسه مشاوره موفق و ۱۷۵ نصب اپلیکیشن روزانه است.

وی افزود: مشاوره آنلاین در بیش از ۸۰ تخصص پزشکی و سلامت، مشاوره آنلاین روانشناسی برای کمک به سلامت روانی جامعه، مشاوره آنلاین تغذیه و سبک زندگی، مشاوره تخصصی کرونا و بیماری های تنفسی مانند آنفلوانزا، مشاوره آنلاین نحوه مصرف داروها، اختلالات دارویی و عوارض داروها، مشاوره آنلاین ترک اعتیاد، مشاوره آنلاین دامپزشکی و معاینه حیوان خانگی در منزل، ویزیت بیمار در منزل توسط پزشک و متخصص، انجام آزمایش در محل و امکان ثبت نسخه الکترونیک توسط پزشک برای کاربر از امکانات و خدمات این اپلیکیشن است.

مدیرعامل اپلیکیشن پزشکت تاکید کرد: تمامی افراد فارسی زبان در هر نقطه از کره زمین، سرپرستان حیوانات خانگی و دام، افراد سالمند و ناتوان جسمی و افرادی که حضورا شرم از بیان بیماری یا مشکل دارند، می توانند مخاطب و کاربر این اپلیکیشن باشند.

میرکریمی در خصوص مزیت اپلیکیشن پزشکت نسبت به نمونه‌های مشابه اظهار داشت: فعالیت شبانه‌روزی و برخط، رفع مشکلات احتمالی دریافت بازخورد از طریق تیم پشتیبانی آنلاین و بهره‌گیری از هوش‌مصنوعی در تشخیص بیماری، تشخیص تخصص مناسب، تکمیل پرونده پزشکی بیماران و پشتیبانی از مزیت‌های این اپلیکیشن نسبت به نمونه‌های مشابه است.

 

 

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید