ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

14020922000630 Test PhotoN مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: همه دانشجویان غیرایرانی دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور از نیمسال دوم سال تحصیلی جاری، تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار خواهند گرفت.

 

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر احد بنار با اعلام این خبر افزود: از ترم آینده تحصیلی، همه دانشجویان بین الملل دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی اعم از بورسیه و غیربورسیه شهریه پرداز، از پوشش بیمه پایه سلامت برخوردار خواهند شد که این اتفاق با کمک سازمان بیمه سلامت کشور محقق شد.

وی خاطرنشان کرد: در جزء پنج ماده ۷ قانون برنامه ششم توسعه الزام شده که همه دانشجویان خارجی (بین الملل) اعم از بورسیه‌ای و غیربورسیه‌ای دارای بیمه پایه سلامت شوند که بر اساس آن، سازمان بیمه سلامت کشور همکاری و مساعدت های لازم را با وزارت بهداشت در این خصوص انجام داد و برقراری بیمه پایه سلامت دانشجویان بین‌الملل از ترم آینده انجام خواهد شد.

بنار گفت: دانشگاه های علوم پزشکی باید نسبت به پیگیری بیمه پایه سلامت دانشجویان بین الملل اقدامات لازم را انجام دهند و ثبت نام از دانشجویان خارجی و شروع به تحصیل آنها، منوط به داشتن بیمه سلامت خواهد بود که باید از طریق دانشگاه ها انجام شود. دانشگاه‌های علوم پزشکی از طریق ادارات کل بیمه سلامت استان مربوطه نسبت به پوشش بیمه‌ای دانشجویان بین الملل خود، تلاش کنند.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت افزود: امیدواریم با تحقق این اتفاق مهم که از ترم آینده صورت می‌گیرد، مشکلات بیمه‌ای که در گذشته برای دانشجویان بین‌الملل وجود داشت، مرتفع شود.

وی با اشاره به ابلاغ این مصوبه به همه دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی و حمایت های سازمان بیمه سلامت کشور، گفت: تمامی دانشگاه های تابعه وزارت بهداشت در حین ثبت نام و انتخاب واحد از دانشجویان، باید نسبت به معرفی دانشجویان خارجی اعم از بورس و غیربورس، به ادارات کل بیمه سلامت استان مربوطه خود اقدامات لازم را انجام دهند و باید برای همه دانشجویان خارجی خود، پوشش بیمه‌ای مذکور را فراهم کنند.

 

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید