ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

لینک کوتاه

رشته کنترل دارو و فرآورده های آرایشی و بهداشتی یکی از شاخه های منشعب از رشته فاماسیوتیکس است که به صورت تخصصی به آموزش کنترل دارو و فرآورده های آرایشی و بهداشتی از مواد اولیه، شرایط ساخت، رعایت اصول و ضوابط کنترل و تضمین کیفیت محصول نهایی تا بسته بندی و عرضه آن می پردازد. در این دوره دانشجو با مفاهیم کنترل و تضمین کیفیت به صورت عمیق و از جنبه های مختلف فیزیکی، شیمیایی، میکروبی و بیولوژیک آشنا شده و قابلیت توسعه و اجرای روشهای کنترل برای انواع فرآورده ها و مواد خام را پیدا می کند.
با توجه به گسترش انواع داروهای انسانی ، دامی و بیولوژیک در دنیا ، آشنایی با روشهای کنترل و تضمین کیفیت انواع مواد اولیه و فرآورده های دارویی از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد.
از این رو رسالت این رشته عبارتست از تربیت دانش آموختگانی که بتوانند در حوزه های مختلف مدیریتی ، اجرایی ، آموزشی ، پژوهشی ، خدماتی ، مشاوره ای و صنعتی در ارتباط کنترل کیفیت دارو در کشور انجام وظیفه نمایند.
در حال حاضر به دلیل عدم آموزش و اطلاع کافی مسئولین کنترل کیفیت بسیاری از شرکت های تولید کننده دارویی و حتی کارشناسان مربوطه در برخی مواد دارویی با کیفیت نامطلوب تولید یا وارد کشور شده که تمامی این موارد ضرر و زیان های اقتصادی فراوانی برای جامعه دارد. لذا فعالیت دانش آموختگان این رشته با بهبود موارد فوق از بسیاری ضرر و زیان های اقتصادی جلوگیری کرده و با افزایش کیفیت داروها و امکان صادرات بیشتر دارو و فرآورده های آرایشی و بهداشتی ارزش افزوده بالایی را برای کشور ایجاد می نماید.
با توجه به نیاز وافری که به متخصصان این رشته در صنایع مختلف داروسازی ، آزمایشگاه های کنترل دارو ، دانشکده های داروسازی و سازمانهای مربوطه به ویژه معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی وجود دارد حداقل 10 نفر در هر سال می توانند جذب مراکز مختلف شوند.
جایگاه شغلی دانش آموختگان این رشته:
- دانشگاههای علوم پزشکی
- انواع آزمایشگاههای کنترل دارو و فرآورده های آرایشی و بهداشتی
- صنایع دارویی، آرایشی و بهداشتی
- شرکتهای دانش بنیان
- پژوهشکده ها، مراکز تحقیقاتی، سازمانها و معاونتهای مرتبط
 
 
لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

فروشگاه