ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

 درباره رشته دکتری بیوتکنولوژی

ایشان در خصوص تاسیس دفتر و صادر شدن مجوز فرمودند که : در مورد دفتر که مؤسسات مختلفی داریم مانند شبکه بیوتکنولوژی ، انجمن بیوتکنولوژی و شرکتهای دانش بنیان که ارتباط بین دانشگاه و صنعت است می باشد. در بخش خصوصی هم می توانند سفارش دهنده پروژه باشند یا شرکت خصوصی تاسیس کنند و یادر بخش های تولید دارو و کیت های آزمایشگاهی فعالیت کنند.
کاربرد این رشته در پزشکی هم در زمینه تشخیص و هم در زمینه درمان و کاربرد دیگر آن در تولید دارو و طراحی کیت هایی برای تشخیص بیماری ها مثل کیت تشخیص ایدز یا روشهای مختلف انتقال دارو به بافت خاص در درمان سرطان میباشد.
در مورد بازار کار این رشته افزودند که بازار کار خوب می باشد و می توان هم به عنوان محقق در مراکز تحقیقاتی و هم به عنوان مدرس در دانشگاه و هم به عنوان کسی که در شرکت خصوصی در صنعت بیوتکنولوژی فعالیت می کند باشد.
وی افزود از نظر صنفی شامل صنف داروسازی ، صنف دارویی ، واکسن سازی ، کیت های تشخیصی در ارتباط با این رشته هستند و متذکر شدند که در این رشته کار بیمارستانی نداریم و در مورد رشته جدید از این گروه فرمودند رشته بیوانفورماتیک الان در حال بررسی می باشد که بخواهند آن را زیر مجموعه بیوتکنولوژی قرار دهند.از نظر ایشان برای آزمون مصاحبه دکتری آیتم هایی که باعث افزایش نمره می شود فعالیت های پژوهشی دانشگاه، مقالات، تجربه کاری می باشد و اضافه کردند کیفیت مقالات و پایان نامه ها در حد متوسط می باشد.ایشان عمده ترین مشکلات را کمبود تجهیزات و مواد آزمایشگاهی می دانستند و سازمان هایی که می توانند در حل این مشکلات کمک کنند وزارت بهداشت و سازمان صنایع می باشد و موانع اصلی پیش روی جهت رفع این مشکلات را مشکلات مالی و تحریم ها می دانستند.نظر ایشان در مورد ادامه تحصیل این رشته در مقاطع بالاتر این بود که مهمتر از ادامه تحصیل کسب قابلیت کار است در بازار کار.
در طی مصاحبه ای با یکی از دانشجویان دکتری این رشته اضافه کردند که آیتمهای که باعث افزایش نمره من در آزمون مصاحبه شد کتابهایی بود که نوشته بودم که یکی تالیف و دیگری ترجمه بود و سابقه تحصیل در دانشگاه به مدت 4سال و مدیر امور پژوهشی به مدت 1 سال.
وی افزود چشم انداز این رشته طراحی کیت های تشخیص درمان بیماری می باشد.

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

ظرفیت پذیرش دکتری بیوتکنولوژی

مواد امتحانی دکتری بیوتکنولوژی وزارت علوم

آزمون های کشوری دکتری بیوتکنولوژی

کلاس کنکور دکتری بیوتکنولوژی

جزوات نفرات برتر دکتری بیوتکنولوژی

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان (مهدیزاده)

    سلام، دانشگاه های بیوتکنولوژی دکترای وزارت علوم کدام هستن؟
    من فارغ تحصیل بیوتکنولوژی- صنعت و محیط زیست هستم آیا می توانم در رشته بیوتکنولوژی پزشکی، وزارت بهداشت شرکت کنم؟

  • سلام
    دانشگاه تهران 4نفر
    خیرنمیتونید

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید