ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

 این رشته برنامه آموزشی بین رشته ای از علوم سلامت است که به تبیین مراحل چهارگانه کاهش آسیب، آمادگی، پاسخ و بازیابی در بلایا و فوریتها ( اعم از طبیعی، انسان ساخت و بیولوژیک)، با هدف حفظ و ارتقاء سلامت جسمی، روانی و اجتماعی و مدیریت آن در سطوح مختلف می پردازد.
رسالت این رشته، ظرفیت سازی نیروی انسانی حال و آینده بخش سلامت کشور به منظور آموزش، پژوهش، و مدیریت علمی و صحیح سلامت در بلایا و فوریتها و کاهش خطرات و آسیبهای بالقوه و احتمالی ناشی از آن است.
دوره دکتری تخصصی رشته سلامت در بلایا و فوریتها طی ده سال آینده معتبرترین نظام آموزشی منطقه در این زمینه تخصصی خواهد بود. دانش آموختگان در این دوره نه تنها ظرفیت نیروی انسانی متخصص را در استانهای کشور ارتقاء خواهند داد، بلکه ارائه خدمات در بلایا را نیز با تربیت مدیران کارآمد و تدوین شواهد علمی معتیر و کمک به مدیریت دانش ارتقاء خواهند بخشید.
دانش آموختگان دکتری تخصصی سلامت در بلایا و فوریتها تفکر و رویکرد علمی و کاربردی را در جامعه و بخشهای مختلف سیستم دست اندرکار سلامت جامعه در بلایا و فوریتها نهادینه خواهند نمود. به تحلیل وضعیت سلامت جامعه و تعیین کننده های مؤثر آن در بلایا و فوریتها می پردازند و به مسئولان در تحلیل وضعیت، استخراج مشکلات و تصمیم گیری مبتنی بر شواهد با توجه به هزینه اثربخشی کمک می کنند. در این راستا با بررسی علل و زمینه های مؤثر بر ایجاد معضلات سلامتی مربوط به بلایا و فوریتها، به عنوان مشاور و راهنمای سیاستگذاران و برنامه ریزان در سطوح ملی و منطقه ای، ایشان را به سمت طراحی برنامه های عملیاتی و استراتژیک و اتخاذ سیاستهای سلامتی در مراحل پیشگیری و کاهش آسیب، آمادگی، مقابله و بازسازی هدایت خواهند نمود.
دانش آموختگان دوره دکتری تخصصی رشته سلامت در بلایا و فوریتها دارای نقش های پژوهشی، آموزشی، مدیریتی، خدماتی و مشاوره ای خواهند بود.

 

مطالب مرتبط:

آزمون های کشوری دکتری سلامت در بلایا و فوریت ها

کلاس کنکور دکتری سلامت دربلایا و فوریت ها

برنامه ریزی آموزشی دکتری سلامت دربلایا و فوریت ها

مواد امتحانی و ضرایب مربوطه سلامت در بلایا و فوریت ها

مدارک مورد پذیرش دکتری سلامت در بلایا و فوریت ها

ظرفیت پذیرش دکتری سلامت در بلایا و فوریت ها

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان (ebi)

  ادمین عزیز چرا جوابه منو نمیدید یعنی این رشته انقدر به درد نخوره !!!!!!!! یا چون وزارت علومی هستم قابل نمیدونی ؟
  سوالام این بود :
  سلام چهارتا سوال داشتم
  بازار کاری این رشته به چه صورت هست؟ کجاها استخدام میکنن؟ نظام پزشکی داره ؟ با ارشد مدیریت ورزشی (گرایش مدیریت راهبردی ) چه رشته هایی رو میشه تو دکتریِ وزارت بهداشت خوند؟

 • سلام
  نه رشته بدی نیست
  24ساعت طول میکشه تاجواب بدیم
  خوبه بازارش
  هلال احمر، اورژانسها-خیرنداره-مدیریت خدمات بهداشتی

 • مهمان (ebi)

  در پاسخ به: تیم اداره سایت

  خیلی ممنون لطف کردید ، فکر کردم منو با سئوالاتم تنها گذاشتید ، خیلی خیلی ممنونم

 • مهمان (ebi)

  سلام جوابه منو ندادید
  چهارتا سوال داشتم
  بازار کاری این رشته به چه صورت هست؟ کجاها استخدام میکنن؟ نظام پزشکی داره ؟ با ارشد مدیریت ورزشی (گرایش مدیریت راهبردی ) چه رشته ایی رو میشه تو دکتریِ وزارت بهداشت خوند؟

 • مهمان (ebi)

  سلام چهارتا سوال داشتم
  بازار کاری این رشته به چه صورت هست؟ کجاها استخدام میکنن؟ نظام پزشکی داره ؟ با ارشد مدیریت ورزشی (گرایش مدیریت راهبردی ) چه رشته ایی رو میشه تو دکتریِ وزارت بهداشت خوند؟

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید