ورود

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *

14011125000393 Test PhotoNرئیس موسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام از جزئیات روش ارزیابی و رتبه‌ بندی دانشگاه‌ ها خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، رتبه بندی و ارزیابی ۱۱۵ دانشگاه دولتی و ۱۷ دانشگاه غیردولتی کشور توسط گروه رتبه بندی ISC انجام گرفت. نتایج این ارزیابی در جلسه ۹۷۰ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأیید شد.

در این رتبه بندی، معیارهای کلی در ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در ۶ حوزه آموزش (با وزن ۳۰ درصد)، پژوهش (با وزن ۲۵ درصد)، فناوری و نوآوری (با وزن ۲۰ درصد)، بین‌­المللی سازی (با وزن ۱۰ درصد)، اثرگذاری اقتصادی (با وزن ۱۰ درصد) و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات (با وزن ۵ درصد) است که نسبت به سال‌­های گذشته تغییری نداشته است.

احمد فاضل زاده رئیس مؤسسه ISC در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در این رابطه گفت:‌ آشنایی و توانمند‌سازی دانشگاه‌ها با مراحل رتبه‌بندی موضوعی است که برای ما اهمیت بسیار دارد و ما یک کارگاه‌های آموزشی را برای دانشگاه‌ها برگزار می‌کنیم و توصیه داریم که حتما در این کارگاه‌ها شرکت کنند و در رتبه‌بندی امسال دانشگاه‌هایی که کارشناسان مربوطه آموزشی و معاونان مسلط‌تر بودند، ازلاعات مربوط را بهتر ارسال کرده بودند.

وی افزود: در برخی دانشگاه‌ها می‌بینیم که این روند جدی گرفته نمی‌شود و همین امر باعث نوسان رتبه آن‌ها می‌شود. ما در این رتبه‌بندی یک درگاهی را داریم که باید مدارک را ارسال کنند و بخشی از ارزیابی ما بر روی خوداظهاری دانشگاه‌ها است و خوداظهاری دانشگاه‌ها که از طریق تکمیل پرسشنامه الکترونیکی رتبه‌بندی توسط رابطین در دانشگاه‌ها به دست می‌­آید و نیز برخی اطلاعات آموزشی که از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا سازمان‌های زیر مجموعه در اختیار گروه رتبه‌بندی قرار داده می شود، جمع آوری شده است و این اطلاعات از ۳ طریق دریافت می‌شود.

* اطلاعات از ۳ طریق دریافت می‌شود

فاضل زاده ادامه داد:‌ اطلاعات از ۳ طریق دریافت می‌شود، یکی از این طریق که اطلاعات پژوهشی بر مبنای پایگاه‌های ملی و بین‌المللی وب آو ساینس، اسکوپوس و ISC دریافت می‌شود و یک‌سری اطلاعات ملی است که آن را از سازمان‌های دیگر دریافت می‌کنیم و در طریق سوم خوداظهاری دانشگاه‌ها را داریم.

 

 

 

 

 

لینک کوتاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

اشتراک مطالب

Close

خبر را در کانال وشبکه های خود به اشتراک بگذارید